Обележавање Међународног дана писмености

Организација УН за образовање, науку и културу – УНЕСКО, прогласила је још 1967. године 8. септембар за Међународни дан писмености са циљем да се сваке године, бар на тај датум, истакну важности читања и писмености у животу појединца и друштва у целини. Поводом тога, ученици 7/2 су са својим одељењским старешином и библиотекарком Бојаном Живановић реализовали час језичких недоумица који су назвали Није-него. Тема часа су биле језичке грешке са којима се сусрећемо у свакодневној, како усменој, тако и писаној комуникацији. Ученици су давали прво погрешне примере, а затим и правилне и објашњењавали их. Овим путем, они су дали свој мали, али не и занемарљив, допринос очувању српског језика и писмености уопште.